image

Jak psychopati
ovlivňují naše životy
15. června 2018

2. česká konference o psychopatii

Více informací
2. česká konference o psychopatii - JAK PSYCHOPATI OVLIVŇUJÍ NAŠE ŽIVOTY

2. česká konference o psychopatii - JAK PSYCHOPATI OVLIVŇUJÍ NAŠE ŽIVOTY


15. 06. 2018 | Kongresové centrum Hotelu Olšanka, Praha

 

15. 6. 2018 9:30 – 16:30    REGISTRACE UZAVŘENA 

 

Místo konání: Congress and Wellness Hotel Olšanka, Táboritská 23/1000, Praha 3

2. Česká konference o psychopatii navazuje na úspěšný první ročník konference, která pro velký úspěch proběhla ve dvou termínech. Opět se zaměřuje na velmi aktuální a závažné téma problematických osobnostní a psychopatů v naší společnosti. Tentokrát se zaměřuje na to, jak a proč poměrně malá skupina problematických osobností, kterých mezi námi může být „pouze“ 1 %, tak výrazně ovlivňuje naše životy. Přední odborníci se budou ve svých příspěvcích zabývat otázkami psychopatů v osobních i pracovních vztazích nebo politice. Pozornost bude věnována i nejtemnějším a nejvíce znepokojivým oblastem lidských osobností, které páchají nejzávažnější násilné trestné činy nebo se rozhodnou bojovat pod vlajkou Islámského státu. 

Konference je určena pro všechny odborníky, ale i laiky, kteří se s psychopaty setkávají v nejrůznějších pracovních, společenských, ale i osobních kontextech.

Na konferenci zazní přednášky významných osobností.

Přijďte si je poslechnout!

 

Program konferenceJak psychopati ovlivňují naše životy

Jak psychopati ovlivňují naše životy
Doc. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D.

9:45 - 10:35

Klinický/poradenský psycholog a soudní znalec. Specializuje se na problematiku psychopatologie dětského věku, forenzní psychologie, lékařské psychologie a etiky a v těchto oblastech vydal řadu odborných publikací, je autorem české verze některých zahraničních psychodiagnostických metod. Působí na Psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN.


Mocenská posedlost

Mocenská posedlost
MUDr. František Koukolík, DrSc., FCMA

10:35 - 11:20

Český neuropatolog, spisovatel a publicista věnující se zejména popularizaci svého oboru. Za popularizaci vědy získal cenu ČSAV (1992), cenu nakladatelství Vyšehrad (1994), v roce 1995 cenu rozhlasového vysílání meteor za publikaci Mozek a jeho duše v roce 2001 cenu Nadačního fondu Dr. Paula Janssena za přinos v oblasti popularizace vědy.


Psychopati v politice

Psychopati v politice
MUDr. Radkin Honzák

11:20 - 12:10

Ambulantní psychiatr IKEM a REMEDIS, lékař Psychiatrické léčebny Bohnice, asistent ÚVL 1. LF UK. Působil také jako sekundární lékař v PL Kosmonosy, od roku 1966 psychiatr. Je autorem celé řady vědeckých i populárně naučných knih.


Psychopati pod vlajkou Islámského státu

Psychopati pod vlajkou Islámského státu
MgA. Jarmila Štuková

12:10 - 13:00

Oceňovaná česká fotografka a dokumentaristka, již dvanáct let je specialistkou na země zmítané válkou, chudobou či sociálními problémy. Osmkrát získala ocenění na prestižní soutěži Czech Press Photo. Její poslední a nejnovější počin byl křest knihy Ten druhý život, která představuje moderní a současnou podobu české armády jejíma vlastníma očima. 


Psychopati na sociálních sítích

Psychopati na sociálních sítích
Mgr. Tibor A. Brečka, MBA

14:15 - 15:00

Vyučující humanitních předmětů, člen Asociace forenzních psychologů a České psychoterapeutické společnosti ČLS JEP a AG. Více než 10 let se zabývá problematikou forenzní psychologie, psychologie katastrof, krizovou komunikací a komunikací rizika, psychologií v managementu a etikou. Spolupracuje s Policií ČR, Hasičským záchranným sborem ČR, Zdravotnickou záchrannou službou, Armádou ČR a dalšími bezpečnostními subjekty. 


Vraždící psychopati

Vraždící psychopati
doc. MUDr. Ilja Žukov, CSc.

15:00 - 15:45

Působí na Psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN jako psychiatr, dále působí jako soudní znalec, předseda výboru sekce soudní psychiatrie České psychiatrické společnosti, spisovatel. Mezi hlavní oblasti zájmu patří studium biologických-psychofyziologických korelátů agresivního, antisociálního, kriminálního chování, soudní psychiatrie, psychopatologie delikventů.


Neúspěšní psychopati a jejich biologické kořeny

Neúspěšní psychopati a jejich biologické kořeny
doc. MUDr. Jan Vevera, Ph.D.

15:45 - 16:30

Psychiatr, přednosta Psychiatrické kliniky FN Plzeň. Od r. 2006 pracuje také jako vedoucí psychiatr Polní nemocnice Armády ČR a rok působil jako vojenský lékař v Afghánistánu. Ve své vědecké práci se věnuje biologickým a environmentálním faktorům impulzivity, násilí, viktimizace a posttraumatické stresové poruše. Za své odborné publikace získal v letech 2005 a 2015 Národní psychiatrickou cenu prof. V. Vondráčka.

 

Kotakty: konference@psychopatie.cz, kontaktní tel.: +420 735 611 602,  +420 735 611 622

 

Účastnický poplatek:

REGISTRACE UZAVŘENA 

 

Při zrušení registrace méně než 30 dní před konáním konference je storno poplatek 100 %.

Registrační poplatek je třeba uhradit převodem na účet do 30-ti dnů po přihlášení. 
Účastnický poplatek obsahuje přednáškový program, občerstvení, účastnický certifikát, konferenční materiály.​

Změna programu vyhrazena.

 

Partneři
 

Děkujeme všem partnerům konference:

Mladá Fronta

Grada
ProfiHR
​Firemní vzdělávání

Nakladatelství Aleš Čeněk

EDUin
MultiSport
Trung Nguyen Coffe


     


Přihláška