image

3. česká konference o psychopatii "PSYCHOPATIE - ZNAK DOBY?"


23. 11. 2019 | Kongresové centrum Hotelu Olšanka

23. 11. 2019 9:30 – 17:30    

 

Místo konání: Congress and Wellness Hotel Olšanka, Táboritská 23/1000, Praha 3

 

3. ročník české konference o psychopatii navazuje na úspěšné ročníky předchozí.  Zaměřuje na velmi aktuální a závažné téma problematických osobnostní a psychopatů v naší společnosti.

Na konferenci vystoupí přední odborníci, kteří se zaměří na otázky: Jak s problematickým jedincem komunikovat?  Jak ho včas poznat? A proč dochází ke změnám osobnosti? Co znamená tzv. psychopatizace? Je určitá míra psychopatických rysů znamením doby?

 

Konference je určena pro všechny odborníky, ale i laiky, kteří se s psychopaty setkávají v nejrůznějších pracovních, společenských, ale i osobních kontextech.

 

Přijďte načerpat cenné informace a strávit příjemný den!
 

 

Kotakty: konference@psychopatie.cz

 

Účastnický poplatek: 1.850,- Kč 
REGISTRACE JE UZAVŘENA.


Účastnický poplatek obsahuje přednáškový program, občerstvení po celý den, účastnický certifikát, konferenční materiály.​

 

 

Při zrušení registrace méně než 30 dní před konáním konference je storno poplatek 100 %.

Registrační poplatek je třeba uhradit převodem na účet do 30-ti dnů po přihlášení. 

 

Změna programu vyhrazena.

 

 

Program konferencePsychopatie - znak doby?

Psychopatie - znak doby?
prof. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D.

9:45

Klinický/poradenský psycholog a soudní znalec, první profesor lékařské psychologie. Specializuje se na problematiku psychopatologie dětského věku, forenzní psychologie, lékařské psychologie a etiky a v těchto oblastech vydal řadu odborných publikací, je autorem české verze některých zahraničních psychodiagnostických metod. Působí na Psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN.


Sociálně úspěšní psychopati

Sociálně úspěšní psychopati
MUDr. František Koukolík, DrSc., FCMA

10:30

Český neuropatolog, spisovatel a publicista věnující se zejména popularizaci svého oboru. Za popularizaci vědy získal cenu ČSAV (1992), cenu nakladatelství Vyšehrad (1994), v roce 1995 cenu rozhlasového vysílání meteor za publikaci Mozek a jeho duše v roce 2001 cenu Nadačního fondu Dr. Paula Janssena za přinos v oblasti popularizace vědy.


Psychopatie versus syndrom hubris

Psychopatie versus syndrom hubris
MUDr. Radkin Honzák

11:15

Ambulantní psychiatr IKEM a REMEDIS, lékař Psychiatrické léčebny Bohnice, asistent ÚVL 1. LF UK. Působil také jako sekundární lékař v PL Kosmonosy, od roku 1966 psychiatr. Je autorem celé řady vědeckých i populárně naučných knih.


Komunikace s agresivním jedincem

Komunikace s agresivním jedincem
doc. MUDr. Jan Vevera, Ph.D.

13:30

Psychiatr, přednosta Psychiatrické kliniky FN Plzeň. Od r. 2006 pracuje také jako vedoucí psychiatr Polní nemocnice Armády ČR a rok působil jako vojenský lékař v Afghánistánu. Ve své vědecké práci se věnuje biologickým a environmentálním faktorům impulzivity, násilí, viktimizace a posttraumatické stresové poruše. Za své odborné publikace získal v letech 2005 a 2015 Národní psychiatrickou cenu prof. V. Vondráčka.


Predátor z druhé strany...z druhé strany postele

Predátor z druhé strany...z druhé strany postele
Mgr. Petr Hroch

14:15

Petr Hroch je téměř 25 let věrný Poradně pro rodinu Olomouc. Sám se tak cítí být ryzím praktikem a rád se nazývá pragmatikem. Konzervativním. Jako žák Stanislava Kratochvíla je ovlivněn integrativní tradicí československé psychoterapie a manželského poradenství, věří na téměř univerzální potenciál terapie komunikace, zejména směrem k nenásilné otevřenosti, k tzv. aikido přístupu. Klade důraz na posilování rodinné i osobní resilience, prostě podporuje klienty v tom mít tak trochu hroší kůži. Jak jinak...

 

"Sdělení praktického psychologa, vztahového poradce, o tom, že bestie není nikdy dost daleko. A nejen na té pomyslné druhé straně postele, ale i na té straně postele vlastní. Rodinné krize mohou mít tak traumatizující povahu, že nemají daleko k zážitkům vojáků z fronty. Válečný konflikt si žádá rychlou adaptaci. Adaptaci na to, že nepřítel je ten druhý a že ten druhý může být rychlejší. A to nesmíme dovolit, že? Válku lze přežit. Ten kdo ji přežije, ale často neumí žít v míru. A tak je to i s mnohými konflikty rodinnými, s mnohými rozvody a válkami o děti.  Rodina rodí. Nejen lásku. I zlo... "


Psychopati za volantem

Psychopati za volantem
PhD. Michal Walter

15:00

psycholog a dopravní psycholog akreditovaný Ministerstvem dopravy ČR, certifikovaný lektor rehabilitace řidičů, předseda Unie psychologických asociací ČR, certifikovaný Europsycholog a mentor EUROPSY.


Psychopati očima soudního znalce

Psychopati očima soudního znalce
doc. MUDr. Ilja Žukov, CSc.

16:05

Působí na Psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN jako psychiatr, dále působí jako soudní znalec, předseda výboru sekce soudní psychiatrie České psychiatrické společnosti, spisovatel. Mezi hlavní oblasti zájmu patří studium biologických-psychofyziologických korelátů agresivního, antisociálního, kriminálního chování, soudní psychiatrie, psychopatologie delikventů.


Varovné signály - jak poznat hrozící nebezpečí?

Varovné signály - jak poznat hrozící nebezpečí?
Mgr. Tibor A. Brečka, MBA

16:50

Vyučující humanitních předmětů, člen Asociace forenzních psychologů a České psychoterapeutické společnosti ČLS JEP a AG. Více než 10 let se zabývá problematikou forenzní psychologie, psychologie katastrof, krizovou komunikací a komunikací rizika, psychologií v managementu a etikou. Spolupracuje s Policií ČR, Hasičským záchranným sborem ČR, Zdravotnickou záchrannou službou, Armádou ČR a dalšími bezpečnostními subjekty. 

Partneři


Přihláška